Dobrodošli na GamePlay.
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Rgb & cvbs

natrag među smrtnicima
    Datum prijave
    Jun 2009

Preddefinirano Rgb & cvbs

Nemam pojma gdje da pitam,pa otvaram ovaj topic,pa kad mi netko da jasan da nemože biti jasniji odgovor,ja zadovoljan i svejedno mi oko sudbine ovog topica.

Pošto mi ništa nije jasno,neću bit nimalo začuđen ako nitko ne skuži šta ja uopće pitam i zašto.

Dakle šta uopće predstavlja RGB?
    Dobro znam teoriju,al kak to funkcionira u praksi i koje su dobre i loše osobine istog.

CVBS nikad čuo,dok sad neki dan brat nije kupio DVB-T prijemnik(naravno signala nema pošto na krovu zgrade fali neki uređajčić).
    Šta je uopće taj CVBS i koje su dobre i loše osobine istog?

U meniju uređaja u podizborniku TV sustav,između ostalog je ponuđeno Video izlaz RGB i CVBS.

Na netu sam po nekim forumima čitao sve pohvale u korist RGB-a naspram CVBS-a.

Meni na mojem Philips 32"CRT HD TV-u u Meniu od tog DVB-T uređaja malo pleše,drhti ili tako nešto dok je na RGB-u,a dok je na CVBS-u sve super mirno.
    Naravno uređaj nije HD kompatibilan(200 i nešto kuna).

Neznam kak će izgledat TV signal kad se jednom pojavi.

Uglavnom na neHD 4:3 32" CRT SD SAMSUNG-u starom oko 4 godine je svejedno,dok na mojem 32" HD CRT Philips-u starom oko 6 godina,RGB gubi.
    Ponavljam to je u meniju primjetno,dok za vrijeme TV programa zasad nemogu provjerit.

Gdje,Kako,Zašto...?

_
    Zadnji uredio Supreme_Gameslord; 09. 10. 2010. u 22:40.

Pro Gamer
    Datum prijave
    Nov 2003

Preddefinirano

Citiraj Originalno objavio Supreme_Gameslord Prikaži post
    CVBS nikad čuo,dok sad neki dan brat nije kupio DVB-T prijemnik(naravno signala nema pošto na krovu zgrade fali neki uređajčić).
    Rekao bih da je taj uređajčić zapravo "antena".

Nego, imaš Philips CRT HD? Nisam uopće vidio HD CRT-a u prodaji kod nas...koja mu je nativna rezolucija inače? Kako stoje stvari, na običnom CRT-u spojit ćeš reciver običnim RGB-RGB kabelom. Neka me netko ispravi ako griješim, ali CVBS nije ništa drugo doli spajanje tunera s TV-om pomoću onog žutog činča (govorim za video, za audio s još dodatna dva činča, crveni i bijeli). To slobodno izbjegavaj. Ustvari, jako je čudno da imaš HDTV u koji nije ugrađen barem MPEG2 tuner.

Da si uzeo neki bolji DVB-T, vjerojatno bi imao i HDMI izlaz, koji je ustvari najbolji način spajanja s HDTV-om (ukoliko u TV nije već ugrađen digitalni tuner i ima potrebni HDMI ulaz).

natrag među smrtnicima
    Datum prijave
    Jun 2009

Preddefinirano

@SubModerator

Um nisam ja uzimao DVB-T.
    To je moj brat kupio STRONG SRT-5202.

Na krow se trebaju stavit nekakvi pojačivaći signala.
    Kao ima 3 komada.
    1 od 6 soma kuna,1 od 10 soma kuna,1 od 20 soma kuna.
    Pošto stanari zgrade ne plačaju redovno onaj neki falus...pričuva da tak se zove pričuva,nema se love za taj od 20,pa bi se trebao instalisati taj od 10.

Ja čekam razvoj situacije.
    Možda se ispostavi da TV-i već imaju to u sebi iako čisto sumnjam.
    Neznam moram opće pitati dal će to smeće biti u mogućnosti isporućiti HD signal prije nego se upustim u eventualnu kupovinu HD DVB-Teja koji baš i nisu jeftini.

Kako bolan neznaš za CRT HD?
    Jesi čuo za Philips?
    Ako jesi,šta je tu čudno?
    To je valjda bio 1 od posljednjih njihovih boljih CRT-ja,prije potpunog prelaska na anoreksične TV-je.
    1920x1080i .
    Kupljeno u Technomax-u u Kingkross-u u Zagreb-u.
    Kroz cirka godinu i po do 2 kad se ušpara,namjeravam uzet neki njihov...a negdje između mid-end i high-end(skupi su high-end).
    De bolan odvuko si me u off-topic(valjda).

_
    Zadnji uredio Supreme_Gameslord; 09. 10. 2010. u 22:48.

Banned
    Datum prijave
    Dec 2007

Preddefinirano

Citiraj Originalno objavio Supreme_Gameslord Prikaži post
    @SubModerator

Na krov se trebaju stavit nekakvi pojačivaći signala.

Pošto stanari zgrade ne plačaju redovno onaj neki falus...pričuva da tak se zove pričuva,nema se love za taj od 20,pa bi se trebao instalirati taj od 10.

Neznam moram uopće pitati dal će to smeće biti u mogućnosti isporućiti HD signal prije nego se upustim u eventualnu kupovinu HD DVB-Teja koji baš i nisu jeftini.

Kupljeno u Technomax-u u Kingcross-u u Zagreb-u.
    Neke greške ispravljene.Nemoj se pravit da si neki Bošnjak pisajuci "instalisati" i takve stvari.Koliko ja znam,zivis u Dubravi..

natrag među smrtnicima
    Datum prijave
    Jun 2009

Preddefinirano

Citiraj Originalno objavio Unknown Prikaži post
    Neke greške ispravljene.Nemoj se pravit da si neki Bošnjak pisajuci "instalisati" i takve stvari.Koliko ja znam,zivis u Dubravi..
    Živijo sam do pre 15 let.

_

natrag među smrtnicima
    Datum prijave
    Jun 2009

Preddefinirano

_

Pravila postanja

• Ne možete otvarati nove teme
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete slati attachmente
  • Ne možete uređivati svoje postove